PRZEZ KSIĄŻKĘ DO SERCA

Prezent dla taty – blog książkowy

Fantastyka na Dzień Ojca

Fantastyka na Dzień Ojca

Jak prezent na Dzień Taty to tylko książka (http://www.taniaksiazka.pl/t/najlepsze-prezenty-na-dzien-ojca) ! Jeśli Wasz ojciec jest zagorzałym fanem fantastyki lub szuka czegoś nowego do czytania, to poniższe zestawienie jest właśnie dla Was. A co tam, Dzień Ojca jest tylko raz w roku!

1. Sarah J. Maas – “Dom Ziemi i Krwi. Księżycowe Miasto”. Autorka “Szklanego tronu” rozpoczyna nową serię! Szykuje się absolutnie doskonałe połączenie kryminału i fantastyki. Główny bohater Bryce Quinian prowadzi intensywne życie. Ale nie dane jest mu spokojne dożycie późnej starości! W Księżycowym Mieście dochodzi bowiem do morderstwa. Za kratki ląduje podejrzany. Wydaje się, że problem rozwiązany. Ale czy aby na pewno? Gdy dochodzi do kolejnego morderstwa nikt już nie jest pewien swojego jutra.

2. Neil Gaiman – “Amerykańscy bogowie”. Któż nie słyszał o Neilu Gaimanie? Równie słynny jak Pratchett i niemal tak wszechstronny jak Tolkien. W książce “Amerykańscy bogowie” tworzy niezwykłą fabułę, w której główny bohater – Cień musi stanąć po stronie Starych Bogów lub Nowych Bogów. Gdy rozpoczyna pracę dla tajemniczego Wednesday’a nie wie jeszcze niczego. Kim jest pracodawca? I co tu się dzieje? Dlaczego wszyscy czyhają na ich życie? I dlaczego u licha jego martwa żona nie leży spokojnie w grobie!?

3. Deborah Harkness – “Księga czarownic”. Pierwszy tom trylogii opowiadającej o doktor historii Dianie Bishop pochodzącej z rodziny, w której od wielu wieków krąży magiczna moc. Kobieta boi się jej i całe życie jej unikała. Czy będzie musiała sięgnąć po magię, gdy w bibliotece, w której odnalazła tajemniczy zwój zaczyna roić się od podejrzanych istot, którym do ludzi jest naprawdę daleko? Czy uda jej się przemóc własne uczucia, by rozwiązać tajemnicę zwoju i zapobiec katastrofie?

4. Jarosław Grzędowicz – “Pan Lodowego Ogrodu”. Ekspedycja naukowa badająca niedawno odkrytą planetę Midgaard potrzebuje pomocy! Na ratunek wyrusza im Vuko Drakkainen nie wiedząc, że trafi do piekła. Na planecie rozpętała się wojna bogów, a każdy krok bohatera może być jego ostatnim… Mroczna historia, trzymająca niezrównanie napięcie stojąca na skraju fantasy i thrilleru. Szczególnie polecana na prezent dla ojców szukających mocnych wrażeń!

5. Jay Kristoff – “Tancerze burzy. Wojna lotosowa”. Pierwsza część trylogii “Wojna lotosowa” przenosząca czytelnika na wyspy Shima rządzone przez okrutnego szoguna, który wyniszcza ludzi pracą. Gdy Yukiko z ojcem dostają za zadanie odszukanie gryfa, stworzenia istniejącego tylko w legendach już wiedzą, że szala ich życia opadła. Mimo to podejmują się misji, która może okazać się dla nich śmiertelnie niebezpieczna.

Rodzina zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com